KOA Speer Electronics, Inc. HV732BRTTD2403D
HV732BRTTD2403D
Part No.:
HV732BRTTD2403D
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaHV732BRTTD2403D.pdf
Description:
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
HV73-RT
ProductStatus:
Active
Resistance:
240 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Anti-Sulfur, High Voltage
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)