Samtec Inc. HW-10-20-F-D-780-102
HW-10-20-F-D-780-102
Part No.:
HW-10-20-F-D-780-102
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaHW-10-20-F-D-780-102.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, HW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.130 (28.702mm)
Length-Post(Mating):
0.248 (6.300mm)
Length-StackHeight:
0.780 (19.812mm)
Length-Tail:
0.102 (2.600mm)