Samtec Inc. HW-10-20-F-D-800-SM
HW-10-20-F-D-800-SM
Part No.:
HW-10-20-F-D-800-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaHW-10-20-F-D-800-SM.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, HW
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
1.065 (27.051mm)
Length-Post(Mating):
0.265 (6.731mm)
Length-StackHeight:
0.800 (20.320mm)