Samtec Inc. HW-12-11-F-D-433-200
HW-12-11-F-D-433-200
Part No.:
HW-12-11-F-D-433-200
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaHW-12-11-F-D-433-200.pdf
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, HW
NumberofPositions:
24
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.930 (23.622mm)
Length-Post(Mating):
0.297 (7.544mm)
Length-StackHeight:
0.433 (11.000mm)
Length-Tail:
0.200 (5.080mm)