Samtec Inc. HW-12-15-L-S-250-SM-A
HW-12-15-L-S-250-SM-A
Part No.:
HW-12-15-L-S-250-SM-A
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaHW-12-15-L-S-250-SM-A.pdf
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Packaging:
Tube
Series:
Flex Stack, HW
NumberofPositions:
12
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.565 (14.351mm)
Length-Post(Mating):
0.315 (8.000mm)
Length-StackHeight:
0.250 (6.350mm)