Samtec Inc. HW-14-09-G-S-300-SM-TR
HW-14-09-G-S-300-SM-TR
Part No.:
HW-14-09-G-S-300-SM-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaHW-14-09-G-S-300-SM-TR.pdf
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Flex Stack, HW
NumberofPositions:
14
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.665 (16.891mm)
Length-Post(Mating):
0.365 (9.271mm)
Length-StackHeight:
0.300 (7.620mm)