Samtec Inc. HW-15-12-F-S-760-SM
HW-15-12-F-S-760-SM
Part No.:
HW-15-12-F-S-760-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaHW-15-12-F-S-760-SM.pdf
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK SMD
Series:
Flex Stack, HW
NumberofPositions:
15
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.965 (24.511mm)
Length-Post(Mating):
0.205 (5.207mm)
Length-StackHeight:
0.760 (19.304mm)