Samtec Inc. HW-16-15-G-S-422-SM-TR
HW-16-15-G-S-422-SM-TR
Part No.:
HW-16-15-G-S-422-SM-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaHW-16-15-G-S-422-SM-TR.pdf
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Flex Stack, HW
NumberofPositions:
16
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.565 (14.351mm)
Length-Post(Mating):
0.143 (3.632mm)
Length-StackHeight:
0.422 (10.719mm)