Samtec Inc. HW-20-09-FM-S-235-110
HW-20-09-FM-S-235-110
Part No.:
HW-20-09-FM-S-235-110
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
ShinYuaHW-20-09-FM-S-235-110.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Packaging:
Bulk
Series:
Flex Stack, HW
ProductStatus:
Active
NumberofPositions:
20
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
1
RowSpacing:
Length-OverallPin:
0.730 (18.542mm)
Length-Post(Mating):
0.385 (9.779mm)
Length-StackHeight:
0.235 (5.969mm)
Length-Tail:
0.110 (2.800mm)