Samtec Inc. HW-23-16-F-S-250-SM-TR
HW-23-16-F-S-250-SM-TR
Part No.:
HW-23-16-F-S-250-SM-TR
Datasheet:
ShinYuaHW-23-16-F-S-250-SM-TR.pdf
Description:
CONN HDR 23POS 0.1 STACK SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
NumberofPositions:
23
Pitch:
0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin:
0.380 (9.650mm)
Length-Post(Mating):
0.130 (3.302mm)
Length-StackHeight:
0.250 (6.350mm)