LEDdynamics Inc. I033-N7G0RED40
I033-N7G0RED40
Part No.:
I033-N7G0RED40
Manufacturer:
LEDdynamics Inc.
Category:
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
I033-N7G0RED40.pdf
Description:
LIGHT ENGINE RED 300LM 40MA
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
LED Engine
Color:
Red
CCT(K):
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip
LuminousFlux@Current/Temperature:
Current-Test:
Temperature-Test:
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
Lumens/Watt@Current-Test:
Current-Max:
40mA
CRI(ColorRenderingIndex):
ViewingAngle:
150°
Features:
Size/Dimension:
304.80mm L x 24.10mm W
Height:
2.60mm