Carlo Gavazzi Inc. IA06BSF10PC
IA06BSF10PC
Part No.:
IA06BSF10PC
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
IA06BSF10PC.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 1MM CYLIND
Packaging:
Box
Series:
IA
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.039 (1mm)
OutputType:
PNP-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
2kHz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Stainless Steel
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)