Carlo Gavazzi Inc. IA12ASF04DOM1
IA12ASF04DOM1
Part No.:
IA12ASF04DOM1
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
ShinYuaIA12ASF04DOM1.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
Packaging:
Box
Series:
IA
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.157 (4mm)
OutputType:
NPN-NO, 2-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage-Supply:
12V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C