Carlo Gavazzi Inc. IA12ELN04UCM1
IA12ELN04UCM1
Part No.:
IA12ELN04UCM1
Datasheet:
IA12ELN04UCM1.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 4MM CYLIND
SensingDistance:
0.157 (4mm)
OutputType:
ResponseFrequency:
1.2kHz
Material-Body:
Stainless Steel
Voltage-Supply:
7V ~ 9V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)