Carlo Gavazzi Inc. IA18DSN14DC
IA18DSN14DC
Part No.:
IA18DSN14DC
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
ShinYuaIA18DSN14DC.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Packaging:
Box
Series:
IA
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.551 (14mm)
OutputType:
NPN-NC, 2-Wire
ResponseFrequency:
400Hz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage-Supply:
12V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C