Carlo Gavazzi Inc. IA18DSN14DO
IA18DSN14DO
Part No.:
IA18DSN14DO
Datasheet:
IA18DSN14DO.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
SensingDistance:
0.551 (14mm)
OutputType:
ResponseFrequency:
800Hz
Material-Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage-Supply:
10V ~ 40V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)