Carlo Gavazzi Inc. IA30ESF10UCM1
IA30ESF10UCM1
Part No.:
IA30ESF10UCM1
Datasheet:
IA30ESF10UCM1.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
ResponseFrequency:
300Hz
Material-Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage-Supply:
6V ~ 35V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)