iBASE Technology IB892-10T
IB892-10T
Part No.:
IB892-10T
Manufacturer:
iBASE Technology
Category:
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
Package:
Datasheet:
IB892-10T.pdf
Description:
3.5 INTEL ATOM E640T (1.0GHZ) +
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
CoreProcessor:
Atom E640T
Speed:
1.GHz
NumberofCores:
1
Power(Watts):
CoolingType:
Heat Sink
Size/Dimension:
4.000 x 5.800 (101.60mm x 147.32mm)