Carlo Gavazzi Inc. IC08ANC15POM5-K
IC08ANC15POM5-K
Part No.:
IC08ANC15POM5-K
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
IC08ANC15POM5-K.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.5MM MOD
Packaging:
Box
Series:
IC
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.059 (1.5mm)
OutputType:
PNP-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
2kHz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)