Carlo Gavazzi Inc. ICB12L50N10PC
ICB12L50N10PC
Part No.:
ICB12L50N10PC
Datasheet:
ICB12L50N10PC.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
PNP-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
2kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)