Carlo Gavazzi Inc. ICB12S30N10NC
ICB12S30N10NC
Part No.:
ICB12S30N10NC
Datasheet:
ICB12S30N10NC.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
NPN-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
2kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)