Carlo Gavazzi Inc. ICB18L50N14M1IO
ICB18L50N14M1IO
Part No.:
ICB18L50N14M1IO
Datasheet:
ICB18L50N14M1IO.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
SensingDistance:
0.551 (14mm)
OutputType:
Configurable
ResponseFrequency:
1.5kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-40°C ~ 70°C (TA)