Carlo Gavazzi Inc. ICB18S30F12NCM1
ICB18S30F12NCM1
Part No.:
ICB18S30F12NCM1
Datasheet:
ICB18S30F12NCM1.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTV 12MM CYLIND
SensingDistance:
0.472 (12mm)
OutputType:
NPN-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
1.5kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C