Carlo Gavazzi Inc. ICB18S30F12NO
ICB18S30F12NO
Part No.:
ICB18S30F12NO
Datasheet:
ICB18S30F12NO.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
SensingDistance:
0.472 (12mm)
OutputType:
NPN-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
1.5kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)