Carlo Gavazzi Inc. ICB18S30F12PC
ICB18S30F12PC
Part No.:
ICB18S30F12PC
Datasheet:
ICB18S30F12PC.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTV 12MM CYLIND
SensingDistance:
0.472 (12mm)
OutputType:
PNP-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
1.5kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C