Carlo Gavazzi Inc. ICB18S30N20NOM1
ICB18S30N20NOM1
Part No.:
ICB18S30N20NOM1
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
ICB18S30N20NOM1.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 20MM CYL
Packaging:
Box
Series:
ICB
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.787 (20mm)
OutputType:
NPN-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
1.5kHz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)