Carlo Gavazzi Inc. ICB18S30N20PCM1
ICB18S30N20PCM1
Part No.:
ICB18S30N20PCM1
Datasheet:
ICB18S30N20PCM1.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 20MM CYL
SensingDistance:
0.787 (20mm)
OutputType:
PNP-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
1.5kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)