Carlo Gavazzi Inc. ICB30L50F15PAM1
ICB30L50F15PAM1
Part No.:
ICB30L50F15PAM1
Datasheet:
ICB30L50F15PAM1.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
SensingDistance:
0.591 (15mm)
OutputType:
NPN-NC/NO, 4-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-40°C ~ 70°C (TA)