Carlo Gavazzi Inc. ICB30L50N22PO
ICB30L50N22PO
Part No.:
ICB30L50N22PO
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
ICB30L50N22PO.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 22MM CYL
Packaging:
Box
Series:
ICB
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.866 (22mm)
OutputType:
PNP-NO, 4-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Nickel-Plated Brass
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)