Carlo Gavazzi Inc. ICB30L50N40PC
ICB30L50N40PC
Part No.:
ICB30L50N40PC
Datasheet:
ICB30L50N40PC.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 40MM CYL
SensingDistance:
1.575 (40mm)
OutputType:
PNP-NC, 3-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)