Carlo Gavazzi Inc. ICB30LF10PO
ICB30LF10PO
Part No.:
ICB30LF10PO
Datasheet:
ShinYuaICB30LF10PO.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
PNP-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C