Carlo Gavazzi Inc. ICB30S30F15NA
ICB30S30F15NA
Part No.:
ICB30S30F15NA
Datasheet:
ICB30S30F15NA.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
SensingDistance:
0.591 (15mm)
OutputType:
PNP-NC/NO, 4-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)