Carlo Gavazzi Inc. ICB30S30N22NO
ICB30S30N22NO
Part No.:
ICB30S30N22NO
Datasheet:
ICB30S30N22NO.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 22MM CYL
SensingDistance:
0.866 (22mm)
OutputType:
NPN-NO, 4-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)