Carlo Gavazzi Inc. ICB30S35N40NO
ICB30S35N40NO
Part No.:
ICB30S35N40NO
Datasheet:
ICB30S35N40NO.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 40MM CYL
SensingDistance:
1.575 (40mm)
OutputType:
NPN-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Cable Leads
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)