Carlo Gavazzi Inc. ICS18LN12NOM1-FB
ICS18LN12NOM1-FB
Part No.:
ICS18LN12NOM1-FB
Datasheet:
ShinYuaICS18LN12NOM1-FB.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 12MM CYL
SensingDistance:
0.472 (12mm)
OutputType:
NPN-NO, 4-Wire
ResponseFrequency:
1.5kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 80°C (TA)