Carlo Gavazzi Inc. ICS30L50F15NCB2E1
ICS30L50F15NCB2E1
Part No.:
ICS30L50F15NCB2E1
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
ShinYuaICS30L50F15NCB2E1.pdf
Description:
IND PROX SENS. E1 M30 CABLE LO
Packaging:
Box
Series:
ICS
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.591 (15mm)
OutputType:
NPN-NC, 4-Wire
ResponseFrequency:
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Stainless Steel
Voltage-Supply:
8V ~ 60V
TerminationStyle:
Cable
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)