Carlo Gavazzi Inc. ICS30LF10POM1-FB
ICS30LF10POM1-FB
Part No.:
ICS30LF10POM1-FB
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
ShinYuaICS30LF10POM1-FB.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Packaging:
Box
Series:
ICS
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
PNP-NO, 4-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Stainless Steel
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)