Carlo Gavazzi Inc. ICS30LF10POM1-FB
ICS30LF10POM1-FB
Part No.:
ICS30LF10POM1-FB
Datasheet:
ShinYuaICS30LF10POM1-FB.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
SensingDistance:
0.394 (10mm)
OutputType:
PNP-NO, 4-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)