Carlo Gavazzi Inc. ICS30LF15NCM1-FB
ICS30LF15NCM1-FB
Part No.:
ICS30LF15NCM1-FB
Datasheet:
ICS30LF15NCM1-FB.pdf
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 15MM CYL
SensingDistance:
0.591 (15mm)
OutputType:
NPN-NC, 4-Wire
ResponseFrequency:
1kHz
Voltage-Supply:
10V ~ 36V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-40°C ~ 90°C