JAE Electronics IL-AG5-16S-D3C1-A
IL-AG5-16S-D3C1-A
Part No.:
IL-AG5-16S-D3C1-A
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYuaIL-AG5-16S-D3C1-A.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 16POS 2.50MM
Packaging:
Bulk
Series:
IL-AG5
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
16
Pitch:
0.098 (2.50mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.118 (3.00mm)