JAE Electronics IL-Y-6S-S15C3
IL-Y-6S-S15C3
Part No.:
IL-Y-6S-S15C3
Manufacturer:
JAE Electronics
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
IL-Y-6S-S15C3.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 6POS 1.50MM
Packaging:
Bulk
Series:
IL-Y
ProductStatus:
Obsolete
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
6
Pitch:
0.059 (1.50mm)