Chip Quik Inc. IPC0015-S
IPC0015-S
Part No.:
IPC0015-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Category:
Solder Stencils, Templates
Package:
Datasheet:
ShinYuaIPC0015-S.pdf
Description:
QFN-24 STENCIL
Packaging:
Bulk
Series:
Proto-Advantage IPC
ProductStatus:
Active
Type:
QFN/LFCSP
NumberofPositions:
24
Pitch:
0.031 (0.80mm)
OuterDimension:
1.300 L x 0.900 W (33.02mm x 22.86mm)
InnerDimension:
0.236 L x 0.236 W (6.00mm x 6.00mm)
ThermalCenterPad:
0.150 L x 0.150 W (3.80mm x 3.80mm)