Samtec Inc. ISDF-29-S-M
ISDF-29-S-M
Part No.:
ISDF-29-S-M
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ISDF-29-S-M.pdf
Description:
CONN INSULATOR HSG 29POS 1.27MM
Packaging:
Tube
Series:
Tiger Eye™ ISDF
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Insulator
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
29
Pitch:
0.050 (1.27mm)