Taiyo Yuden JMK021BJ103MK-W
JMK021BJ103MK-W
Part No.:
JMK021BJ103MK-W
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
008004 (0201 Metric)
Datasheet:
ShinYuaJMK021BJ103MK-W.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 008004
  • Related Categories
Package/Case:
008004 (0201 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
M
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.010 L x 0.005 W (0.25mm x 0.13mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.005 (0.14mm)