Taiyo Yuden JMK021BJ472MK-W
JMK021BJ472MK-W
Part No.:
JMK021BJ472MK-W
Datasheet:
ShinYuaJMK021BJ472MK-W.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 6.3V X5R 008004
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.010 L x 0.005 W (0.25mm x 0.13mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.005 (0.14mm)