Taiyo Yuden JMK063C6104MP-F
JMK063C6104MP-F
Part No.:
JMK063C6104MP-F
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYuaJMK063C6104MP-F.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X6S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)