Taiyo Yuden JMK105BC6475MV-F
JMK105BC6475MV-F
Part No.:
JMK105BC6475MV-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaJMK105BC6475MV-F.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
M
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X6S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.026 (0.65mm)