Taiyo Yuden JMK107BB7475MA-T
JMK107BB7475MA-T
Part No.:
JMK107BB7475MA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaJMK107BB7475MA-T.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.039 (1.00mm)