Taiyo Yuden JMK316AB7106MLHT
JMK316AB7106MLHT
Part No.:
JMK316AB7106MLHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaJMK316AB7106MLHT.pdf
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)