Taiyo Yuden JMK325BJ107MY-T
JMK325BJ107MY-T
Part No.:
JMK325BJ107MY-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaJMK325BJ107MY-T.pdf
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.079 (2.00mm)